Menu Close

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2019“

2019 metų kovo 18-21 dienomis Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija tradiciškai prisijungė prie akcijos  „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2019“. Jos tikslai keli: atkreipti dėmesį į patyčių problemą, būti neabejingais, skatinti pagarbius,  draugiškus mokinių bei suaugusiųjų tarpusavio santykius, nepritarti patyčioms ir jas stabdyti. Prieš patyčias  kovojame visus metus, tačiau kovo mėnesį dalyvavome  „Vaikų linijos“ kvietime drauge sutelkti vaikų ir suaugusiųjų dėmesį į patyčių problemos analizavimą ir jos sprendimo būdus.

Akcijos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2019“  metu fojė buvo demonstruojamas stendas, vyko klasės valandėlės pradinukams, kurias vedė gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė ir socialinė pedagogė. Su pradinių klasių mokiniais žiūrėjome filmukus: „Kaip apsiginti be kumščių“, „Koks yra tikras draugas“, ,,Elektroninėje erdvėje bendrauk saugiai“. Sveikatos specialistė Inga Virketė skaitė pasakojimą apie skruzdėliuko nuotykius „Kad niekas nesityčiotų“.  Su mažaisiais diskutavome, kaip rasti sprendimus, kai klasės draugai ar kiti mokiniai skriaudžia silpnesnį, kaip reaguoti,  kur kreiptis ir kaip elgtis vienoje ar kitoje situacijoje. Visos klasės turėjo galimybę pildyti anketą ir rasti teisingų sprendimų esant įvairioms situacijoms.

Kovo 21-ąją minėjome Pasaulinę Dauno sindromo dieną. Pasaulinės Dauno sindromo dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į gyvenančius su šiuo sutrinkimu, padėti jiems ir jų šeimoms integruotis į visuomenę. Siekdami išreikšti palaikymą ir toleranciją žmonėms, turintiems šį sutrikimą, bei jų šeimoms,  mūvėjome skirtingas kojines, simbolizuojančias kitoniškumą, kurį lemia tik viena chromosoma. Gimnazijos mokinių taryba organizavo nominacijas aktyviausiai ir kūrybingiausiai klasei, dalyvavusiai akcijoje. Neliko nepastebėti ir mokytojai, kurie taip pat dalyvavo šioje akcijoje.

Norisi tikėti, kad gimnazijos bendruomenė neliko abejinga plačiai paplitusiai patyčių problemai, nes tik tinkamai reaguodami į patyčias ir kitas agresyvaus elgesio apraiškas galime užkirsti kelią smurtui plisti.

Visuomenės sveikatos specialistė

Inga Virketė

Socialinė pedagogė

Aurelija Augustinienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


vienas × 8 =

Skip to content