Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko lektorės, mokslų daktarės Rasos Bacevičienės paskaitos

Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure vyko lektorės, mokslų daktarės Rasos Bacevičienės paskaitos

Šių metų lapkričio 2 dieną, jau nebe pirmą kartą Plungės rajone lankėsi lektorė, biomedicinos mokslų daktarė, profesorė Rasa Bacevičienė. Lektorė Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure skaitė dvi paskaitas.

Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė jaunimą pakvietė į paskaitą „Mityba sveikam kūnui ir protui‘‘ kita paskaitą buvo skirta širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto rizikos grupių asmenų sveikatos stiprinimo programai „Koks maistas yra draugiškas mūsų kraujagyslėms‘‘.

Paskaitų metu buvo aptarti mitybos įpročiai, tam tikri produktai kurie turi įtakos smegenų veiklai, ką valgyti sergant širdies ligomis, kokia turėtu būti mityba sergant cukriniu diabetu. Lektorė sergantiems širdies ligomis žmonėms patarė ne tik pakoreguoti savo gyvenimo būdą, bet ir daugiau dėmesio skirti mitybai. Taip pat pažymėta cukraus, druskos ir skysčių nauda žmogaus organizmui, diskutuota apie limfos sistemą. Lektorė kalbėjo ir apie šiuo metu madingus antibiotikus, maisto papildus. Paskaitos metu klausytojai gavo išties daug ir vertingos informacijos apie save, savo kūną ir protą. ,,Daugiau judėti ir mylėti save“, rekomenduoja profesorė Rasa Bacevičienė. ,,Tenka suvokti, kad viskas mumyse yra susiję ir kad vienokie ar kitokie veiksniai būtinai įtakoja ir turi teigiamas arba neigiamas pasekmes. Žmogus – nedaloma sistema, todėl svarbu palaikyti tiek fizinę, tiek dvasinę sveikatą. Verta suvokti tam tikrus mūsų organizmo ir psichologijos dėsningumus tam, kad galėtume patys būti sau gydytojai ir patarėjai. Maitintis turėtume taip, kad maistas būtų kaip vaistas, o vaistų organizmui reikia visai nedaug‘‘.

Po paskaitos lektorei, biomedicinos mokslų daktarei, profesorei Rasai Bacevičienei buvo užduota daugybė klausimų įvairiomis temomis ir  tai rodo, kad gyventojai rūpinasi savo sveikata.