Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose: idėjos ir patirtis

Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose: idėjos ir patirtis

Higienos instituto Profesinės sveikatos centras, plėtodamas fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose iniciatyvas, domisi Lietuvoje sukurtomis ir šalies įmonėse pritaikytomis darbuotojų fizinio aktyvumo didinimo priemonėmis bei atliktais tyrimais.
Kviečiame visas Lietuvos įmones, įstaigas, aukštąsias mokyklas, kitas tyrimų bei mokymų institucijas, kuriančias ir vykdančias fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose veiklas, pasidalinti savo sėkme ir gerąja patirtimi užpildant žemiau pateiktas formas. Savo gerąją patirtį galima pristatyti trijose kategorijose:
1.    Priemonės – sukurtos pratimų, fizinio aktyvumo programos, prietaisai, mokymų programos ir pan. (plakatai, mobilios programėlės, siūlomos trenerio paslaugos, įranga, matuojanti fizinio aktyvumo lygius, treniruokliai ir pan.) (užpildyti formą)
2.    Motyvatoriai (tai, kas skatina ir įgalina veikti) – sukurtos fizinį aktyvumą skatinančios ir motyvuojančios priemonės (apdovanojimo, savikontrolės, bendro rezultato siekimo ir pan.) (užpildyti formą)
3.    Tyrimai  – atlikti tyrimai, studijos, apklausos, atskleidžiančios fizinio aktyvumo darbo vietose naudą, geriausius fizinio aktyvumo skatinimo būdus, tam tikros profesijos atstovų fizinio aktyvumo pobūdį ir pan. (užpildyti formą)
Kiekviena įmonė/įstaiga vieną ar kelias patirtis gali pateikti vienoje arba visose trijose kategorijose. Galima pildyti neribotą skaičių formų.
Surinktos Lietuvos fizinio aktyvumo skatinimo darbo vietose gerosios patirtys bus pristatytos Higienos instituto informaciniame leidinyje, o įdomiausios ir novatoriškos – 2017 m. lapkričio mėn. vyksiančioje konferencijoje, į kurią kvietimus gaus visi, atsiuntę savo pavyzdžius.
Užpildytų formų lauksime iki 2017 m. gegužės 31 d. el. paštu: sigita.vicaite@hi.lt
Higienos instituto informacija