Viktorina – protų mūšis ,,Sugriauk mitus apie psichoaktyvias medžiagas“

Viktorina – protų mūšis ,,Sugriauk mitus apie psichoaktyvias medžiagas“

Šių metų kovo 8 d. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos IIA ir IV klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje – protų mūšyje ,,Sugriauk mitus apie psichoaktyvias medžiagas“, kurį organizavo Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro Jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Agnė Stonkevičiūtė ir visuomenės sveikatos  stiprinimo specialistė Erika Siminavičienė.

Vaikai yra viena pažeidžiamiausių visuomenės grupių, jiems sunku kritiškai vertinti aplinką ir įvairiais kanalais pasiekiamą informaciją. Visose Europos Sąjungos šalyse pripažįstama, kad mokykla yra svarbiausia aplinka bendrajai prevencijai vykdyti.
Prevencija yra geriausia investicija, kokią gali padaryti šalis, ir tai daryti reikia dabar (J. D. Hawkins, 2015).
Vaikai ir paaugliai, vartojantys psichiką veikiančias medžiagas, savo veiksmais daro esminę žalą savo ir aplinkinių sveikatai. Vieni asmenys psichiką veikiančioms medžiagoms atsparesni labiau, kiti – mažiau, tačiau nėra būdo tą nustatyti iš anksto. Vienintelė galimybė išvengti žalingo įpročio – neeksperimentuoti ir ,,nežaisti“ su jokiomis psichiką veikiančiomis medžiagomis. Vaikams fizinė priklausomybė vystosi daug greičiau.
Prevencinė veikla apima visas prevencines priemones, tai¬komas mokyklose. Ši aplinka labai palan¬ki prevencijos priemonėms įgyvendinti, nes galimos įvairios veiklos kryptys, formos ir būdai. Be to, prevencijos priemo¬nės gali būti taikomos mokiniams nuo jauniausio amžiaus iki aukštesniųjų klasių. Prevencinė veikla gali būti vykdoma per programas, projektus, ji apima mokymus, kvalifikacijos to-bulinimą, informacinius renginius ir panašiai.
Svarbu dar mokykloje jaunimui suteikti patikimą ir išsamią informaciją. Gimnazijoje vykusios viktorinos metu gimnazistai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie sveikatą, daugiau sužinojo apie psichiką veikiančias medžiagas, paplitimą, sukeliamą žalą žmogaus organizmui. Protų mūšio pirmosios vietos prizininkai apdovanoti biuro įsteigtais prizais.

Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Inga Virketė